border=  border=

Sarı Kür: Yarışma

1 Şubat 2016 tarihinde başlayan çağrımız ile yarışma sürecimizi başlatmış bulunmaktayız.

fİKÜr’ün ikinci çağrı dönemi kapsamında 25 Ekim 2016 tarihinde yarışmamız sonuçlanacak olup; Yarışma sürecimiz 2016 Çağrı dönemi için aşağıdaki gibidir:

1 Şubat - 1 Mart 2016 – Yeni Dönem Başvurusu

4 Mart 2016– Jüri tarafından Başvuruların değerlendirilmesi

9 Mart 2016 – Başvuru sonuçlarının ilanı

14 Mart- 30 Eylül – Proje Dönemi (Proje Döneminin sonuna kadar Seminerler, Atölye çalışmaları, Mentorluk desteklerimiz devam edecektir.)

17 Mart 2016 – 8 Mayıs 2016 – Eğitimler

3 Ekim- 23 Ekim 2016 – Proje sunumlarının web sayfasına yüklenmesi ve oylama süreci

25 Ekim 2016 – Ödüllü Yarışmamızın Sonuçlanması

                                                                                                

 

Turuncu Kür: Sosyal çevre ile iletişim  ( Fikir Durağı )

Girişimcilik kültürünün yaygınlaşması, lise öğrencilerinin yenilikçi düşünce ile tanışıp girişimcilik faaliyetlerinde bulunması amacıyla hazırlamış olduğumuz iş modelinde lise öğrencilerine sosyal bir soruna çözüm arama ve yaratıcı oyun saatleri ile girişimcilik ortamını tanıtmayı amaçlıyoruz.

 

 

Kırmızı Kür: Çalıştay ( Çözüm Günleri )

Türkiye’de Girişimcilik Ekosisteminin gelişmesi adına düzenlenen çalıştaylar ve toplantılar fİKÜr ve öğrencileri için girişimcilik ortamının tanınması ve Networking açısından büyük önem taşımaktadır. fİKÜr olarak iş modellerimizden birisi Girişimcilik Ekosisteminin önemli bir parçası olarak ekosistemin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

 

 

Mor Kür: Tanışma Günleri (Yarım Elma) 

Fikir sahipleri ile yetenek sahiplerini buluşturmak için düzenlenen bu iş modelinde; fikrini birlikte işe/ürüne dönüştürebilecek takım arkadaşlarını arayan fikir sahipleri ile belirli bir konuda uzmanlığı/bilgisi olan ve bunu bir projede kullanmak isteyen yetenek sahiplerini bir araya getirerek gelecekte doğacak bir girişimin ortamını sağlıyoruz. 

 

 

Lacivert Kür: Teknik Mentor

Teknik konularda ihtiyaç duyulan destekler için Üniversitemizin Akademik Kadrosundan ve sektörden alanında uzman kişilerin mentorluğu ve yol göstericiliğinden faydalanarak çalışma gruplarının ihtiyacı olan mentorluk destekleri sağlanmaktadır. Teknik mentorluklar projelerin ilerleme aşamalarına göre değişerek her alanda mentorluk desteğinin alınması sağlanmaktadır. 

 

Mavi Kür: Esinlendirici Mentor

İş hayatında başarı yakalamış ve ya Girişimci olarak iş hayatına başlamış kişilerin çalışma gruplarımız ile deneyimlerini paylaşarak onlara Esinlendirici Mentor oldukları bu iş modelinde Mentorlar ile bir araya gelen çalışma grupları, ufuk açıcı mentorluk seansları uygulamış oluyorlar. fİKÜr olarak Esinlendirici Mentor sayımızı da sürekli arttırmayı hedefliyoruz.

İffet İyigün MEYDANLI - ARÇELİK A.Ş. İnovasyon Direktörü

Tulin SELÇUK - EREN Akademi Eğitim Müdürü

Gökmen Yağal – Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı

Said Murad Şerhan ŞERALİOĞLU - İGDAŞ Eğitim Müdürü  

Sadık Ayhan SARUHAN - İSO Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. M. Sami ŞENER - TAV İnşaat İcra Kurulu Bşk.

Zihni TEKİN - TEM Engineers Consultings Ltd.Co.

Cengiz ULTAV - VESTEL Elk. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Faruk Eczacıbaşı- Eczacıbaşı Holding

*(Kurumlar alfabetik sırayla yazılmıştır)

 

 

Koyu Yeşil Kür: Seminer ( “İnovasyonun Yüzleri” Serisi )

“İnovasyonun Yüzleri” Seminer serisinde dünyada ve Türkiye’de yaptıkları inovasyonlarla tanınmış ünlü kişileri üniversitemize konuşmacı olarak davet ederek yenilik kültürünü üniversite öğrencilerine tanıtıyoruz. fİKÜr çalışma grupları ile birlikte bütün üniversite öğrencilerini kapsayan bu etkinliğimiz sayesinde ön kuluçka merkezlerinin, girişimcilik aktivitelerinin ve inovatif düşüncenin yaygınlaşmasını hedefliyoruz.

 

Yeşil Kür: Eğitim

Fikirlerini hayata dönüştürmek isteyen üniversite öğrencileri için oluşturulan eğitim programımız İKÜ online platformu olan CATS üzerinden yapılıyor olup, her bir eğitim sonrası eğitimci ile çalışma gruplarını buluşturarak yüzyüze görüşme de sağlanmaktadır. Yer ve zamandan bağımsız olarak sağlanan girişimcilik eğitimleri eğitmenler ile buluşmalar sayesinde interaktif bir şekil de alarak, öğrencilerin en fazla verim ile eğitimleri tamamlamasına olanak sağlıyor. Bir Fikri İşe Dönüştürmek ve Yönetmek, İş Modeli Oluşturma, İşletme Finansı, Teknoekonomi, İnovatif Pazarlama, Kariyer Geliştirme ve Planlama Yönetimi, Profesyonel Yaşamda kişisel imaj ve pozitif etki yaratma gibi eğitimlerin yanı sıra arzu eden fİKÜr çalışma grupları KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden de faydalanabiliyor.

 


Son Güncellenme Tarihi
2016-08-22 15:41:53