border=  border=
Kayıt

KÜLTÜR Ailesine Hoş Geldiniz!


*İKÜ Ataköy yerleşkendeki kayıt işlemlerinize başlamadan önce Yıllık Ödeme Planınızı
oluşturmanız ve ilk ödemenizi yapmanız gerekmektedir.

İşlemlerinizi en kısa sürede ve kolaylıkla sonuçlandırmanızı sağlamak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1. Yıllık Ödeme Planının Oluşturulması (Peşin / Taksitli)  

                        1.1 Eğitim‐Öğretim ücreti peşin ya da taksitli ödenebilmektedir. Ödemenin bankadan veya kredi kartıyla yapılmasına bakılmaksızın öncelikle sistem üzerinde Yıllık Ödeme Planınızı oluşturmanız gerekmektedir. Ödeme planı oluşturulurken ilk tercih indirimi ve ÖSYS bursu sistem üzerinde adınıza tanımlanmış olarak gelecektir.  

                        1.2 İstanbul Kültür Üniversitesi’nin sunduğu diğer burs/indirim olanaklarına ve ilgili kriterlerine http://www.iku.edu.tr/TR/burslarveindirimler adresinden erişebilirsiniz. Yıllık ödeme planınız beyan ettiğiniz indirim kriterlerine göre sistem tarafından hazırlanacaktır. Ancak ödeme planının kesinlik kazanması için indirimlerle ilgili belgelerinizi kayıt esnasında Mali İşler Daire Başkanlığı’na teslim etmeniz gerekmektedir.  

2. Ödemenin Yapılması (Banka Kanalı ile / Kredi Kartı ile)

2.1 Banka Kanalı ile Ödeme: Eğitim ücretinin tamamını ya da ilk taksitini en yakın  İş  Bankası Şubesi’nden öğrenci numaranızı ve üniversitenin kurum kodunu (58) belirterek yatırabilirsiniz.

İş Bankası müşterileri www.isbank.com.tr adresinden internet bankacılığı ile ya da ATM’lerden ücretlerini yatırabilirler.  

2.2 Kredi Kartı ile Ödeme: Eğitim ücretinin tamamını ya da ilk taksitini ORION Sistemi üzerinden (http://orion.iku.edu.tr)  bankaların ödeme sistemlerine erişerek yapabilirsiniz.

*Tam burslu öğrenciler kayıt günü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda gerekli evraklarla kayıtlarını tamamlayabilirler.

Yeni kayıt ile ilgili iletişim 0(212) 498 41 41


Son Güncellenme Tarihi
2017-01-04 14:52:27