border=  border=
Neden Farklısın

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin esas hedefi öğrencilerine “yaşamda 360 derece yeterlilik” kazandırmaktır. Bu hedef doğrultusunda öğrenim gören öğrencilerin mezun olduklarında çok yönlü bakış açısına sahip olması amaçlanmaktadır. Öğrenciler sadece bölümlerinde aldıkları eğitimlerle değil, üniversite içinde yapılan aktiviteler, öğrenci kulüpleri, Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ile İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) yıl içinde gerçekleştirilen sanatsal etkinlikler ve bilimsel toplantılar öğrencilerin vizyonunu genişletmektedir.

İKÜ öğrencileri mezun olduklarında dahi İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (İKÜMED) aracılığıyla üniversiteleriyle sıkı ilişkilerini korumaya devam etmekte ve gelişmelerden haberdar olmaktadır. İKÜ mezunları, üniversite bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklere katılmakta, İKÜMED üye kartları sayesinde üniversitenin tüm yerleşkelerine giriş yapabilmekte, kütüphanesinden yararlanabilmektedir. İKÜ mezunları İKÜMED’e üye olarak ömür boyu Kültür’lü olurlar.

İKÜ mezunları aldıkları eğitimin yanı sıra kültüre, sanata verdikleri önem ve kazanmış oldukları duyarlılıkla öne çıkarlar. İKÜ’den aldıkları donanımla kariyerlerinde iyi yerlere gelirken, hem kendileri hem de toplum için önemli, donanımlı insanlar olarak mezun olurlar. 


Son Güncellenme Tarihi
2016-12-16 12:51:32